19

Saturday, September

Appalachy, stolica stanu Waszyngton kapitol USA

Dlaczego dzieci nie uczą się języków obcych?
 /  / Dlaczego dzieci nie uczą się języków obcych?
Dlaczego dzieci nie uczą się języków obcych?

Dlaczego dzieci nie uczą się języków obcych?

Dlaczego dzieci nie uczą się języków obcych?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Witam, dziś chciałabym podjąć dyskusję polegającą na określeniu problemów, dlaczego dzieci nie uczą się języków obcych. Oczywiście – teoretycznie się uczą – bo chodzą na lekcje i odrabiają zadania domowe. Jednakże w ich głowach często nie pozostaje nic. Jest wiele insynuacji pozwalających przypuszczać, jaka jest prawdopodobna przyczyna. Jedną z nich jest to, że pewnie nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to ważne. Zwykle uświadamiają to sobie w liceum, kiedy jest już trochę za późno, bo do tego wieku wiele się już przegapi i zmarnuje czasu. Nie mówię, że nauczenie się języka jest wtedy niemożliwe, ale powszechnie wiadomo, że to właśnie dzieci chłoną najbardziej i są w stanie nauczyć się najwięcej.

Kolejną prawdopodobną przyczyną jest lenistwo. Nie powinno dziwić to, że dzieciaki wolą spędzać czas na podwórku i kopać piłkę, zamiast uczyć się gramatyki języka obcego. W tym przypadku mamy do czynienia z inną sytuacją, niż z pozostałymi przedmiotami, które rzeczywiście mogą interesować, bo nie są tak abstrakcyjnym tworem jak język.

Inną przyczyną może być zły nauczyciel, który nie jest w stanie zmotywować uczniów do nauki. Tutaj można to przyrównać do wszelkich innych przedmiotów, nawet tych najciekawszych. Przecież nie od dziś wiadomo, że zainteresowania uczniów rodzą się w dużej mierze z tego, w jaki sposób przekaże im wiedzę nauczyciel.

Jest wiele różnych powodów, które sprawiają, że uczniom nie chce się po prostu uczyć słówek i gramatyki języka obcego. Niektórzy podobno nie mają po prostu do tego smykałki.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

About the author:

Related posts