28

Saturday, November

Appalachy, stolica stanu Waszyngton kapitol USA

Interaktywna nauka języków? Tak!
 /  / Interaktywna nauka języków? Tak!
Interaktywna nauka języków? Tak!

Interaktywna nauka języków? Tak!

Interaktywna nauka języków? Tak!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Witam wszystkich czytelników po dość długiej przerwie, za którą rzecz jasna przepraszam. Dziś napiszę parę zdań o tym, że interaktywna nauka języków obcych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla ludzi w każdym wieku, nie tylko dla dzieci, chociaż trzeba przyznać, że te chłoną jak gąbka i właśnie od najmłodszych lat warto inwestować w swój rozwój.

Ostatnimi czasy metoda ta jest coraz bardziej popularna. Chyba wszyscy znamy firmę SITA, która jako pierwsza wprowadziła na rynek ten typ nauki. Tak naprawdę to doskonałe rozwiązanie dla każdego. Ważne jest to, by założyć słuchawki i się skupić tudzież nawet w spać (w zależności od poszczególnych firm promujących tę formę nauki języków obcych). Potrzebne więc będą Ci jedynie słuchawki i iPod.

Jestem przekonana, że metoda ta jest naprawdę skuteczna. A już na pewno bardziej owocna, niż lekcje w niektórych szkołach języków obcych (rzecz jasna nie chcę tu oczerniać nikogo, jest mnóstwo szkół, które świetnie uczą języków).

Poza nauką języków przez słuchawki, jest jeszcze nauka przez komputer. Tutaj potrzebny będzie jedynie laptop albo iPad. Wystarczy zainstalować na nim program do nauki, jednym z popularniejszych dla języka angielskiego jest profesor Henry. Jest on tak przygotowany, by można samemu nauczyć się biegle mówić, a także pisać i rozumieć zasady gramatyki. Dodatkowo, nauka taka jest znacznie przyjemniejsza, niż słuchanie tego, co mówi nam pani (i nieważne, czy mówi na żywo i jest nauczycielką, czy jest to automat nagrany na płytę).

Niestety, do tego typu nauki języków obcych nadal podchodzi się w naszym kraju z dystansem. Powszechnie uważa się, że nie ma skuteczniejszej metody jak szkoła (ta państwowa lub prywatna). A przecież wystarczy być trochę elastycznym i wypróbować inne metody, by przekonać się, że można uczyć się jeszcze szybciej i jeszcze lepiej.

About the author:

Related posts