22

Friday, January

Appalachy, stolica stanu Waszyngton kapitol USA

Jak szukać praktyk w europie?
 /  / Jak szukać praktyk w europie?
Jak szukać praktyk w europie?

Jak szukać praktyk w europie?

Jak szukać praktyk w europie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Na staż za granicę można wybrać się w celu zdobywania doświadczeń zawodowych. Niektórzy wyjeżdżają na praktykę/staż za granicę, by tam znaleźć stałą pracę, inni z doświadczeniem wracają do polski i tutaj szukają dobrego zatrudnienia.

Oferty można znaleźć w urzędach pracy. Konieczna jest jednak dobra znajomość języka, trzeba też być pełnoletnim (osoby poniżej 18 roku życia mogą zapomnieć o stażu za granicą).

Leonardo da Vinci

Leonardo do Vinci to unijny program, który obejmuje kształcenie i szkolenie zawodowe. Są to staże i praktyki zawodowe dla uczniów, studentów i absolwentów w celu wymiany doświadczeń.

W naszym kraju powołana jest specjalna agencja, która zajmuje się programem. Oficjalna strona znajduje się pod adresem http://leonardo.cofund.org.pl. Tam można szukać bliższych informacji o wyjazdach za granicę. Wymagania wobec wnioskodawcy bywają różne w zależności od firmy, która przyjmuje na staż/praktykę.

Korzystając z programu Leonardo da Vinci nie płacimy za podróż jak i ubezpieczenie, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Również dojazdy do miejsca praktyk są finansowane.

About the author:

Related posts