02

Tuesday, March

Appalachy, stolica stanu Waszyngton kapitol USA

Naksos – zapach morza i gór
 /  / Naksos – zapach morza i gór
Naksos – zapach morza i gór

Naksos – zapach morza i gór

Naksos – zapach morza i gór
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Naksos – zapach morza i gór

Kto zatęskni za plażą i kąpielą w morzu podąża dalej, na wyspę Naksos – największą wyspę Cyklad, gdzie na turystów czekają długie piaszczyste plaże. Dookoła Pirgaki na odcinku ponad 20 km ciągną się połacie białego piasku. Także tereny położone w głębi lądu mają swój urok – pośród wzgórz wyżyny Tragea leżą stare górskie wioski. Wędrowcy podążający żwirowymi szlakami, przy których rosną drzewa oliwne i kaktusy, wdychać mogą upojną woń tymianku i lawendy.

Wyspa jak z pocztówki

Zeus powinien być zadowolony ze swego dzieła: Kreta, najbardziej wysunięta na południe wyspa Europy, zapiera dech w piersiach, a każda najdrobniejsza rysa na fasadach starych budowli tylko dodaje jej uroku.

Stelios ma zamknięte oczy i oddycha spokojnie. O tej porze śpi, jak większość rybaków w Loutro. Jego broda jest siwa, podobnie jak wystające spod niebieskiej czapki potargane kosmyki rzadkich włosów.

Niewielu spośród starszych rybaków wychodzi o tej porze ze swych domów, które idyllicznie komponują się ze skałami wyspy. Jest zbyt gorąco na jakąkolwiek pracę pod gołym niebem. Starsza kobieta z chustą na głowie siedzi w cieniu sosnowych drzew (które w dużej ilości rosną w dalszej części wioski) i wyplata rybacką sieć. W powietrzu czuć smak morza.

About the author:

Related posts