28

Saturday, November

Appalachy, stolica stanu Waszyngton kapitol USA

Nauka języka angielskiego metodą Callana
 /  / Nauka języka angielskiego metodą Callana
Nauka języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego metodą Callana
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Metoda Callana należy do coraz bardziej popularnych metod nauki języka angielskiego. Nie powinno to dziwić, ponieważ twórcy tej metody promują swoją skuteczność jako czterokrotnie większą, niż w przypadku tradycyjnej nauki języka. Mówi się, że jest ona dobra dla wszystkich ludzi w każdym wieku, bez względu na narodowość i umiejętności nauki języków obcych.

Metoda Callana charakteryzuje się zwiększoną intensywnością zajęć, które są nastawione na konwersacje, którą kieruje nauczyciel. A skąd to “cztery razy więcej”? Otóż w typowych szkołach uczniowie nie mówią tak dużo, jak powinni. Dużo czasu poświęcają na pisanie i naukę gramatyki. W przypadku postawienia na konwersację, uczniowie mówią podczas zajęć zdecydowanie więcej, co sprawia, że szybciej chłoną tę praktyczną część języka. Mówi się, że z racji czterokrotnie szybszej nauki języka, koszt jest również cztery razy niższy. To jednak zależy od umiejętności ucznia i tego, jak szybko posiądzie poszczególne umiejętności.

W przypadku metody Callana, nie ma miejsca na nudę. Dzięki temu, że zajęcia są bardzo intensywne, uczniowie są cały czas skoncentrowani. Dzięki wielu powtórkom – zapamiętują. Każdy etap nauki jest w miarę krótki i kończy się egzaminem sprawdzającym poszczególne umiejętności. Dzięki temu, poszczególni uczniowie, zawsze będą w grupie, do której są dopasowani. Jeśli okaże się, że jeszcze nie opanowali materiału, pozostaną w grupie dłużej, aby potem nie mieć większych zaległości.

Podczas zajęć panuje dość duża presja, ponieważ uczniowie nie mają wyjścia i muszą słuchać i mówić podczas lekcji. Oczywiście jedyny język panujący na lekcjach to angielski. Dzięki temu bardzo szybko eliminuje się bariera językowa, o której pisałam w poprzednim wpisie. Dzięki tym praktykom wyrabia się spontaniczna mowa, tak niezbędna do swobodnego rozmawiania.

Oczywiście nie jest tak, że metoda Callana stawia tylko na konwersacje. Nie pomija ani pisania, ani czytania.

Mówi się, że jest to metoda stosunkowo łatwa i nie sprawia większych problemów, a słuchacze odbierają ją jako przyjemną. Nie trzeba się uczyć w domu i odrabiać prac domowych, ponieważ dzięki intensywnemu powtarzaniu na lekcji, nie ma potrzeby nadrabiania w domu.

To jedna ze skuteczniejszych metod i wydaje mi się, że warto się nią zainteresować.

About the author:

Related posts