07

Sunday, March

Appalachy, stolica stanu Waszyngton kapitol USA

Nauka języków obcych samemu
 /  / Nauka języków obcych samemu
Nauka języków obcych samemu

Nauka języków obcych samemu

Nauka języków obcych samemu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mówi się, że każdy może się samemu nauczyć języka obcego, jeśli tylko bardzo się postara i będzie miał w sobie dużo samozaparcia. To prawda. Jest jedna podstawowa zasada – jeśli uczysz się nowego języka – to musisz, bez wyjątków, ćwiczyć przez co najmniej piętnaście minut dziennie. I to dopiero później, gdy masz już podstawy. Na początku należy przykładać się do tego wiele bardziej. Później możesz już odrobinę odpuścić. Zabierz się jednak do tego solidnie, bo szkoda będzie zmarnowanego czasu.
Od czego zacząć naukę języków obcych?

Najlepiej od wszystkiego po trochę. Zacznij od podstawowych zwrotów, które mogą się okazać najbardziej przydatne w różnych sytuacjach życiowych. Potem, stopniowo, zwiększaj zakres słów, które mogą Ci się przydać. Ucz się słówek, a w tak zwanym między czasie poznaj tajniki gramatyki nowego języka. Tego nie dasz rady zrobić zupełnie sam. Skorzystaj z książek, gdzie jest to dobrze wytłumaczone, lub z kursów on-line, gdzie możesz jednocześnie ćwiczyć i słyszeć wymowę. Postaraj się jak najbardziej odizolować od Twojego języka. Wiem, to niemożliwe i spisuje się doskonale tylko wtedy, jeśli wybierzesz się do obcego kraju w samotności i nie będziesz miał tam żadnych znajomych. Oczywiście nie musisz się tak bardzo poświęcać, bo właściwie mało kto może sobie na taką praktykę pozwolić. Ale nie rezygnuj z żadnych miejsc, w których możesz oswoić się z nowym językiem. Są to wszelkiego rodzaju kluby dla studentów z wymiany, gdzie możesz porozmawiać, a także wszelkie filmy w języku, którego się uczysz. Postaraj się też powoli, stopniowo, czytać teksty w tym języku. Niech to będą zwykłe, codzienne teksty, na przykład wiadomości, których dużo znajdziesz na portalach informacyjnych danego kraju. Słuchaj też muzyki w tym języku. Szybko wejdzie Ci w ucho i zapamiętasz duże ilości słówek. Zastanów się też nad znalezieniem kolegi do konwersacji. Bardzo ważne jest przełamanie blokady.

Pamiętaj, aby jednocześnie rozwijać gramatykę, uczyć się słówek, słuchać i czytać. Następnie, gdy te umiejętności będą chociaż na podstawowym poziomie opanowane, będziesz mógł zacząć pisać. Na początku niech będą to proste teksty, nikt nie wymaga przecież od Ciebie specjalistycznego słownictwa medycznego po miesiącu nauki. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie prowadzenie blogu w języku, którego się uczysz. Zapisując notatki w jednym miejscu, w prosty sposób będziesz mógł zauważyć swój progres. Lub regres, ale tego nie zakładamy.

Gdy podstawy będą już opanowane, możesz odrobinę ograniczyć częstotliwość praktycznej nauki języka. Nigdy jednak nie schodź poniżej progu magicznych piętnastu minut.

About the author:

Related posts