02

Tuesday, March

Appalachy, stolica stanu Waszyngton kapitol USA

Pamiętaj o wolonatriacie za granicą
 /  / Pamiętaj o wolonatriacie za granicą
Pamiętaj o wolonatriacie za granicą

Pamiętaj o wolonatriacie za granicą

Pamiętaj o wolonatriacie za granicą
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dla tych, którzy nie do końca są przekonani, że poradzą sobie na studiach za granicą, mogą rozważyć wzięcie udziału w dość specyficznym rodzaju wymiany, a mianowicie wolontariacie.

Wolontariat, czyli co?

Wolontariat to praca na rzecz określonej społeczności bez pobierania wynagrodzenia. Jest to również dobry powód by wyjechać na wymianę. Organizator wolontariatu międzynarodowego zapewnia zazwyczaj zakwaterowanie oraz drobne kieszonkowe. A programów jest całe mnóstwo. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i komunikatywnie posługiwać się językiem obcym.

Gdzie do pracy?

Studenci z Polski najczęściej uczą języków obcych i pomagają w domach opieki społecznej, gdzie organizują zajęcia dla osób chcących ćwiczyć pamięć, czy w organizacjach kulturalnych, pracując z młodzieżą. Wolontariat niesie zawsze dużo radości. Po zakończeniu wyjazdu zagranicznego nie tylko zostają świetne wspomnienia, ale również ma się satysfakcję z wykonanej pracy. Takie doświadczenie jest później doceniane przez pracodawców.

Ile trwa wolontariat za granica?

W zależności od programu długość wolontariatu jest różna. Tak zwane workcampy, czyli obozy wyjazdowe trwają zazwyczaj kilkanaście dni. Natomiast regularny wolontariat zagranicą to już kwestia miesięcy. Studenci decydują się na roczne lub półroczne wyjazdy, lecz istnieją również programy takiej wymiany trwające dwa lata. Spróbujesz?

About the author:

Related posts