24

Wednesday, July

Appalachy, stolica stanu Waszyngton kapitol USA

Szkoła Języka Angielskiego NAB COTTAGE
 /  / Szkoła Języka Angielskiego NAB COTTAGE
Szkoła Języka Angielskiego NAB COTTAGE

Szkoła Języka Angielskiego NAB COTTAGE

Szkoła Języka Angielskiego NAB COTTAGE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Szkoła Języka Angielskiego NAB COTTAGE
to pomysł na wspaniałe i bardzo oryginalne wakacje

SZKOŁA:

Szkoła Nab Cottage jest absolutnie inna od wszystkich pozostałych prezentowanych przez nas szkół. Ukryta w centrum Parku Narodowego Lake District National Park., dookoła otoczona jest krajobrazem gór, a okna klas wychodzą na jezioro Rydal Lake.

Właściciele szkoły, Liz i Tim, założyli Nab Cottage w 1983 roku, korzystając z doświadczeń w nauczaniu we Włoszech, Północnej Afryce i we Francji. Od tego czasu pracowali z ponad 1500 uczniami z 36 krajów. Zatrudniają także 2 innych nauczycieli, a w domu mieszkają jeszcze ich córki Ellie, Nicky i Hannah. Mają też mnóstwo zwierząt! Kochają uczyć się i przekazywać wiedzę innym, a także dzielić się radością z obcowania ze spokojnym, romantycznym otoczeniem słynnego Lake District.
” Naszym celem było stworzenie otoczenia, w którym wszyscy czuliby się pewnie, swobodnie i radośnie. Uważamy, że pozwala to na uzyskanie optymalnych wyników w nauce. Nasze metody sprawdzają się. Nauka jest urozmaicona i stanowi wyzwanie. Nacisk położony jest na komunikację. Gramatyka, słownictwo, akcentowanie, wymowa, szyk i intonacja wyłaniają się w praktyce.” -mówią Liz i Tim.

NAUCZYCIELE i UCZNIOWIE:

Nauczyciele są wykwalifikowanymi, profesjonalistami, którzy umiejętnie i skutecznie zachęcają uczniów do nauki. Nauczyciele w Nab Cottage uwielbiają bezpieczną, żywiołową i pobudzającą do myślenia atmosferę. Są dumni z możliwości przekazywania wiedzy i poświęcania uwagi indywidualnym potrzebom ucznia.
Osoby odpowiedzialne m.in. za dobry klimat w szkole: tzw. ”facilitators” to muzycy, trenerzy siatkówki, aktorzy, przewodnicy turystyczni lub czasem po prostu osoby, które uwielbiają długie pogawędki, jedzenie i życie jakie toczy się w Nab Cottage.
Uczniowie przyjeżdżają z całego świata, wszyscy są pełnoletni i łączy ich chęć porozumiewania się w języku angielskim.

SALE LEKCYJNE:

Oryginalne sale lekcyjne znajdują się w zaadaptowanej stodole, tuż obok domu. Są tam miejsca do nauki samodzielnej, biblioteka z czytelnią i salą lektorską oraz komputer z dostępem do internetu. Obok umieszczono także salę wideo i salę do gier i zabaw, wyposażoną w kolekcję przebrań i nagłośnienie.

METODA NAUCZANIA:

Zajęcia nastawione są na zastosowanie języka w praktyce. Oprócz 20 porannych godzin ogólnego kursu angielskiego w małych grupach, przewidziano naukę w grupach rówieśniczych, zajęcia praktyczne, relaks, spotkania poniedziałkowe i udział szerszej społeczności. Kurs skłania do wytężonego słuchania i używania języka oraz podnosi pewność siebie. Jest zarazem intensywny i bardzo przyjemny.

Przy ładnej pogodzie lekcje odbywają się w ogrodach okalających stodołę i dom. Jest tu także patio z grillem, na którym często wszyscy jedzą lunch, a także sad i ogrody kwiatowe i warzywne.

“All of this is possible… and included in our price”
“Wszystko jest możliwe… i wliczone w cenę kursu”, mówią Liz i Tim.

OPIS KURSÓW I ATRAKCJI ORGANIZOWANYCH PRZEZ SZKOŁĘ:

ACTIVIETES np.

– grillowanie, jazda na rowerze,
– pieczenie chleba,
– tańce,
– wędrówki po wzgórzach,
– zajmowanie się ogrodem,
– pływanie,
– gra w siatkówkę i wiele innych.

PEER LEARNING np.

– pomaganie sobie nawzajem podczas nauki,
– kręcenie wspólnie filmów video,
– przeprowadzanie rozmów z tubylcami,
– poznawanie nowych metod nauczania,
– uczenie się na cudzych błędach i inne.

TUTORIALS np.

– zajęcia indywidualne z nauczycielem,
– omawianie zagadnień, które sprawiają trudności,
– udzielanie pomocnych wskazówek.

THE WIDER COMMUNITY np.

– spotykanie się z mieszkańcami Nab Cottage,
– spotkania w pubie,
– poszukiwania skarb·ów,
– wycieczki z przewodnikiem i inne.

GENERAL ENGLISH LESSONS m.in.:

– bardzo małe grupy: przeciętnie po 4 – 6 osób na zajęciach,
– 20 godzin tygodniowo,
– dyskusje,
– lekcje zapewniają dobrą zabawę i dużo śmiechu,
– nauka ze zrozumieniem i inne.

RELAXATION m.in.:

– yoga,
– masaże,
– medytacje,
– siesty.

STUDENT CENTRED LEARNING:

– sam decydujesz o przebiegu kursu,
– sam wyznaczasz cele swojej nauki,
-sam decydujesz jak dalece się angażujesz.

MONDAY MEETINGS

– czas aby pobyć razem, w grupie,
– ustalanie tygodniowego planu zajęć,
– sprawdzanie naszych postępów w komunikowaniu się,
– wprawianie się w dobry nastrój.

ZGŁOSZENIE NA KURS I OPŁATY:

Cena za 1 tydzień praktycznej nauki języka, wspólnego pokoju i wszystkich posiłków, czyli WSZYSTKO W CENIE wynosi: 350 funtów .
W przypadku pojedynczego pokoju dopłata wynosi 70 funtów tygodniowo. Ceny nie obejmują wycieczek poza Lake District.

Zapisy na kurs: szkoła otwarta jest od kwietnia do października. Uczniowie zazwyczaj przebywają na kursie od 2 tygodni do 3 miesięcy. Na życzenie ucznia mogą być także zorganizowane egzaminy Cambridge oraz IELTS.

W celu zapisania się na kurs wystarczy skontaktować się z naszym Konsultantem, który odpowie na Państwa możliwe dodatkowe pytania. Następnie należy wypełnić formularz zamieszczony na naszej stronie internetowej (PONIŻEJ). Po potwierdzeniu rezerwacji Szkoła wysyła informacje dotyczące wpłacenia depozytu w wysokości 200 funtów. Pozostała część opłaty musi być uiszczona najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem kursu.

ZAKWATEROWANIE I UDOGODNIENIA:

W domu znajdują się bardzo przytulne pokoje dla gości. Wszystkie sypialnie, oferują wspaniały widok, a większość z nich ma osobny prysznic i toaletę. Na parterze znajduje się salonik z kominkiem, pokój z pianinem, jadalnia, pokój telewizyjny i duża, wiejska kuchnia.

Do dyspozycji gości są rowery, którymi można dojechać do pobliskich wsi. Dużym kanoe szkoły można wypłynąć na jezioro.
Regularne połączenia autobusowe umożliwiają łatwy dojazd do pobliskich kin, klubów, teatrów, sklepów i ośrodków sportowych.
Miejscowa ludność jest bardzo otwarta i z radością wita naszych gości.

WYŻYWIENIE:

Jedzenie w Nab Cottage jest znakomite:
wypiekamy własny chleb i wszędzie, gdzie tylko się da, stosujemy prawdziwie naturalne produkty.
Posiłki spożywamy wspólnie. Śniadania, lunch, kolacje i podwieczorki wliczone są w cenę. Można także kupić napoje i alkohol po cenach bez narzutu. Każdego z gości prosimy o jeden dyżur w tygodniu, w czasie którego pomaga nam w przygotowaniu i sprzątaniu po posiłku.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

DOJAZD:

Pociągi oraz autobusy National Express kursują z lotnisk w Manchesterze, Liverpoolu, Glasgow, Newcastle i Londynie. Manchester oferuje najlepsze połączenia. Najbliżej położoną nas stacją jest słynne Windermere.

Z Windermere do Nab Cottage dojeżdża się autobusem lub taksówką.

Możemy także podstawić taksówkę na lotnisko.

Aktualne rozkłady jazdy i połączenia, a także dodatkowe informacje o Lake District, o regionie Cumbria, znajdują się w regionalnym serwisie internetowym: www.gocumbria.co.uk

About the author:

Related posts