02

Tuesday, March

Appalachy, stolica stanu Waszyngton kapitol USA

Turystyczny raj nad Morzem Czerwonym
 /  / Turystyczny raj nad Morzem Czerwonym
Turystyczny raj nad Morzem Czerwonym

Turystyczny raj nad Morzem Czerwonym

Turystyczny raj nad Morzem Czerwonym
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Turystyczny raj nad Morzem Czerwonym

Piękniejsze od świata zewnętrznego: Al-Dżuna to sztucznie stworzone eldorado dla urlopowiczów

„Al-Dżuna “ to odpowiednik Disneylandu nad Morzem Czerwonym: w owym miasteczku położonym 20 km na północ od Hurghady styl nubijski miesza się ze śródziemnomorskim, a budynki noszą ślady architektury jemeńskiej i weneckiej.

Al-Dżuna to miasto stworzone w sztuczny sposób, inscenizacja. Zbudowane na przestrzeni 12 lat przez arabskiego bogacza Samih Sawirisa, położone między górami i lazurową wodą Morza Czerwonego, tworzy odrębny świat.

Wszystko z lotniskiem włącznie

Nazwa zielonego miasta pochodzi od słowa gouna, oznaczającego lagunę. Al -Dżuna ciągnie się wzdłuż licznych lagun i dróg wodnych, które zachęcają do przejażdżki łodzią i długich przechadzek. Centrum miejscowości zdominowane jest przez nowoczesne hotele, w których goście z okien pokoju podziwiać mogą wspaniały widok hotelowych ogrodów i leżącego za nimi morza.

Al – Dżuna jest przy tym dobrym miejscem zarówno dla sportowców, jak i dla poszukujących relaksu: każdy może tu nurkować, żeglować czy uprawiać surfing. Ponadto miasto posiada własne lotnisko, port jachtowy i akwarium morskie. Po południu urlopowicze przechadzają się po okazałych centrach handlowych, a wieczorem relaksują się w eleganckich restauracjach i knajpkach. Kiedy nastaje noc, otwierane są najmodniejsze dyskoteki i kluby nocne nad Morzem Czerwonym.

Podróż w czasie w Dolinie Królów

Rejs luksusowym promem od Assuanu do Luksoru to podróż szlakiem historycznych miejsc i imponujących budowli.

Kto choć raz usiadł na tym tarasie, już zawsze będzie chciał tu wrócić. Na horyzoncie zachodzące słońce zanurza się w Nilu, a mgła niczym welon otula wolno płynąca wodę. W tym właśnie miejscu, w Old Cataract Hotel w Assuanie, Agata Christie obmyślała koncepcję powieści „Śmierć na Nilu“. Tutaj także zaczyna się podróż, która ma nas zaprowadzić do Doliny Królów.

Trasa wiedzie od Assuanu do Luksoru i liczy sobie 210 km. Rejs będzie trwać pięć dni, mimo iż luksusowy statek przemierzyłby odcinek w górę Nilu w dwa dni – jednak wzdłuż trasy leży zbyt wiele skarbów i zabytków, aby można je było pominąć.

 

 

About the author:

Related posts