Nevada

0
196
4/5 - (1 vote)

Największym bogactwem naszego stanu są jego mieszkańcy i ich stosunek do życia. Nie tylko szanujemy indywidualne wybory i style życia ludzi, ale wręcz zachęcamy do nich. Po prostu lubimy to, co wyjątkowe i niepowtarzalne.

Przybywaj do Nevady, by cieszyć się nocnym życiem, jakiego nie ma nigdzie indziej na świecie. Tak naprawdę w Las Vegas trwa ono całą noc i cały dzień. Zobaczysz tu rozrywki i życie, jakie można zobaczyć tylko na filmach.

Las Vegas to nie wszystko, co Nevada ma do zaoferowania. Są tu również wspaniałe atrakcje historyczne, przyrodnicze.

Nevada to jeden z najbardziej górzystych stanów USA mający doskonałe warunki narciarskie. Piękno okolic jeziora Tahoe zapiera dech w piersiach.

W Nevadzie natrafić też można na malownicze opuszczone miasteczka i dawne osady poszukiwaczy złota, które są fascynującymi obrazami historii amerykańskiego Zachodu.

Większość złota wydobytego w USA pochodzi z Nevady – w niektórych miejscach można jeszcze dziś samodzielnie go poszukiwać.

Do Nevady zjeżdżają pary z całego kraju, ponieważ udziela się tu ślubów od ręki i nie wymaga badań krwi. Jest tu wiele kaplic, w których odbywają się ceremonie ślubne w amerykańskim stylu to znaczy bardzo szybko.

To prawda, że Nevada jest jedynym stanem, który zalegalizował prostytucję, ale ściśle rzecz biorąc, jest ona legalna tylko w dziesięciu słabo zaludnionych hrabstwach – nie dotyczy to Las Vegas i Reno. Najbliższy Las Vegas dom publiczny oddalony jest o ponad sto kilometrów. Poza tymi dziesięcioma hrabstwami prostytucja jest tak samo nielegalna jak w każdym innym stanie. Legalne domy publiczne podlegają różnym regulacjom prawnym. Jest nawet pewien lobbysta reprezentujący Stowarzyszenie Właścicieli Domów Publicznych w Nevadzie.

W Nevadzie można zobaczyć tradycyjne uroczystości powwow, czyli rytualne śpiewy i tańce rdzennych Amerykanów. Jest to doświadczenie duchowe i trzeba przestrzegać odpowiednich reguł. Przed zrobieniem zdjęć zapytaj o pozwolenie. Nigdy nie wkraczaj do kręgu tańczących. Najbliższe i ocienione miejsca zarezerwowane są dla starszyzny, tancerzy i ich rodzin.

Przeczytaj również:  In-Network, Out-of-Network - amerykańska służba zdrowia

W Nevadzie można spróbować szczęścia w hazardzie, wziąć szybki ślub, poznać amerykańską historię i zobaczyć jedne z najpiękniejszych krajobrazów na świecie.

Ludność: 1 206 152 osób.
Skrót: Nv
Stolica: Carson City (50 331)
Większe miasta: Las Vegas (258 295), Reno (133 850), Paradise (124 682)
Powierzchnia: 286 367 Km kwadratowych
Pochodzenie nazwy: Od hiszpańskiego słowa „ośnieżony”.
Rolnictwo: Siano, bydło.
Przemysł: Turystyczny, poligraficzny, maszynowy, spożywczy.
Ważniejsze firmy:
Podatek od sprzedaży: 6,5 do 9 procent
Zasoby naturalne: Złoto, srebro.
Klimat: Przeciętna temperatura lipca: 23°C.
Przeciętna temperatura stycznia: -1°C.