Muzeum Indian Amerykańskich – Waszyngton D.C.

0
78
5/5 - (1 vote)

Niewielkie, ale za to ciekawe miejsce dla wszystkich, których interesuje indiańska kultura. Na trzech kondygnacjach budynku możemy dowiedzieć się wiele o kulturze Indian zamieszkujących nie tylko Amerykę Północną, ale również Południową oraz o Eskimosach.

Narodowa Galeria Sztuki

Ogromny budynek o pięknych wnętrzach będący domem dla największych dzieł w kraju. Nie jest to Luwr, ale można tu znaleźć wiele obrazów znanych impresjonistów takich jak Monet i Renoir. Znajduje się tu również jedyne dzieło Leonarda da Vinci w całych Stanach – Ginevra de’ Benci. Chlubą muzeum jest jedno z najsłynniejszych dzieł Van Gogha – jego autoportret. Poza dziełami, w muzeum podziwiać można jego architekturę – marmurowe podłogi i kolumnady. Budynek składa się z kilku skrzydeł, a w każdym centralną część stanowi hol w kształcie kwadratu wypełniony bujnie roślinnością.

Hirshhorn Muzeum

Enigmatyczna nazwa tego muzeum pasuje do prezentowanych w niej eksponatów czy też instalacji. Jest to bowiem muzeum sztuki współczesnej. Niewielkie, bo całość można obejrzeć w zaledwie 15 – 20 min i choć nie rozumiem tego typu sztuki, była to fajna odskocznia od dosyć poważnego charakteru innych muzeów. Można uruchomić wyobraźnie i podumać co autor miał na myśli. Polecamy dla rozluźnienia!

Przeczytaj również:  Charlotte Goes Green czyli dzień św. Patryka w Północnej Karolinie