Szkoła YORK

0
58
5/5 - (1 vote)

Miasto niegdyś niezmiernie ważne dla Rzymian, Saksończyków i Normanów. Dawna stolica Anglii, obecnie stolica Anglii Północnej. Otoczone średniowiecznymi murami miasto “skrywa w swym sercu” XIII – wieczną, gotycką katedrę, największą w Północnej Europie.
Współcześnie York jest żywym miastem uniwersyteckim, przepełnionym przeróżnymi restauracjami, kawiarniami i sklepami znajdującymi się na drodze do Collegu oferującego kursy językowe. Dostępna rozrywka to m.in. wypady do teatrów, kin, nocnych klubów.
York jest doskonałym miejscem na różnorodne zakupy znajdziemy tam uliczne sklepiki z zabawkami ale także słynne salony wybitnych projektantów mody.

Dojazd do York
Najlepiej dojechać do York bezpośrednio koleją z lotniska z Manchesteru. Stacje kolejowa znajduje się w tym samym budynku, gdzie lotnisko. Okolice Yorku są cudowne co widać już z okien pociągu. Droga do Yorku prowadzi przez Narodowy Park wrzosowisk hrabstwa Yorkshire, następnie wzdłuż piaszczystego wybrzeża i nadmorskich miasteczek.

SZKOŁA:

Mieści się w przepięknym wiktoriańskim budynku, usytuowanym w centrum Yorku, do którego od ponad 40 lat przybywają studenci w celu pogłębiania znajomości języka angielskiego. College posiada w pełni wyposażone sale lekcyjne, salę wykładową, bibliotekę, dwie pracownie komputerowe, kawiarnię. Na zewnątrz, daleko od ulicznego zgiełku, znajduje się taras prowadzący do ogrodu, na którym uczniowie mogą w ciszy i spokoju odrabiać zadania domowe lub uczestniczyć w zajęciach sportowych: grać w tenisa ziemnego, tenisa stołowego lub koszykówkę. Dostojny przyszkolny ogród jest także miejscem, gdzie organizuje się barbeque i inne spotkania towarzyskie.
College znajduje się w tętniącym życiem, historycznym mieście Wielkiej Brytanii i oferuje kombinację wysokiej jakości kursów języka angielskiego w przyjemnym, łatwo dostępnym otoczeniu.

RODZAJE KURSÓW:

Organizowane są dla wszystkich grup wiekowych, na wszystkich poziomach zaawansowania (od podstawowego do zaawansowanego). Specjalne kursy prowadzone są dla uczniów powyżej 50 roku życia, dla najmłodszych uczestników oraz dla grup z dodatkową ofertą programową. Kadra nauczycielska ma wysokie kwalifikacje w nauczaniu i duże doświadczenie, co sprawia, że nauczanie jest jednocześnie przyjemne i skuteczne. W ciągu całego roku organizowane są także wycieczki, wydarzenia kulturalne. W szerokiej ofercie kursów na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

College jest centrum egzaminów IELTS dla miasta York. Egzaminy odbywają się przez cały rok, a uczniowie mają możliwość ich zdawania w przyjaznym, nie stresującym otoczeniu.

– ANGIELSKI OGÓLNY A
– ANGIELSKI OGÓLNY B
– KURS WIELKANOCNY
– KURS LETNI
– KURS “ PAZDZIERNIKOWY” DLA NASTOLATKÓW
– KURS ZŁOTY
– KURSY DLA GRUP ZOORGANIZOWANYCH

ZAKWATEROWANIE:

Zakwaterowanie u starannie dobranych rodzin goszczących

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE:

Zajęcia sportowe:
– golf,
– tenis,
– jazda konna,
– korzystanie z pływalni,
– centrów sportowych,
– zwiedzanie Yorku i okolic,
– wycieczki do teatrów, muzeów.

REJESTRACJA:

Nasz Konsultant pomoże Państwu wypełnić szczegółowy Formularz Zgłoszeniowy w j. angielskim dla Uczestnika Kursu oraz odpowie na wszelkie dodatkowe pytania związane z konkretnym kursem i konkretnym terminem wyjazdu. Prosimy dokładnie zapoznać się i podpisać umowę miedzy Uczestnikiem a Szkołą i dostarczyć ją do naszego Biura. Pełna opłata za kurs musi być wpłacona przed zarezerwowaniem miejsca na kursie.

Przeczytaj również:  A może profilowane?

ODWOŁANIE:

Powinno być złożone pisemnie. Szczegółowe warunki zawarte są w umowie między Uczestnikiem a szkołą.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

KURSY OPIS I CENY:

KURS OGÓLNEGO ANGIELSKIEGO:

ANGIELSKI OGÓLNY A (program pół-dniowy)

Kurs oferuje 15 godzin angielskiego tygodniowo. “Pół-dniowi kursanci”
są bardzo mile widziani i zapraszani do wszystkich form spędzania czasu wolnego, korzystania z programu towarzyskiego szkoły, jak również do brania udziału w wycieczkach, “wypadach” wraz z pozostałymi uczniami.

ANGIELSKI OGÓLNY B (program całodniowy)

Podczas tego kursu uczniowie uczęszczają na 24 godziny angielskiego każdego tygodnia, włączając wizyty i wycieczki. Program popołudniowy obejmuje m. in.: ćwiczenia dodatkowe z zakresu czytania, słuchania, prezentacje. Kurs ten pozwala zdobyć takżę wiedzę, która przydatna jest w zaplanowaniu czasu podczas pobytu w Yorku.

– przeciętna ilość osób w grupie: 6 (maksymalnie 12),
– 15 lub 24 lekcje tygodniowo,
– minimalny wiek 16 lat,
– początek kursu w każdy poniedziałek,
– długość kursu nieograniczona,
– przygotowanie do egzaminu pod osobistą opieką i nadzorem nauczyciela,
– EAP i przygotowanie się do zdania egzaminów wstępnych na brytyjskie Uniwersytety,

Plan zajęć:

ANGIELSKI OGÓLNY A & B:
09.15 – 10.45 gramatyka i komunikacja,
10.45 – 11.15 przerwa na kawę,
11.15 – 12.45 czytanie, pisanie i słuchanie,
12.45 – 13.30 przerwa na lunch.

ANGIELSKI OGÓLNY B
13.30 – 15.00 program rozwoju umiejętności polegający na: czytaniu, słuchaniu, mówieniu, pisaniu, oprócz tego: m.in. prezentacje,
15.15 – 16.45 wycieczki z opiekunem (tylko w piątki).

ANGIELSKI PLUS

– lekcje indywidualne 35 funtów za godzinę,
– jazda konna ok. 25 funtów za godzinę (cena negocjowana),
– golf ok. 20 – 40 funtów za rundę (cena negocjowana),
– wycieczki – 15 funtów z wyjątkiem: Londyn & Edynburg 40 funtów; The Lake
District 20 funtów (1 dzień) lub 80 funtów (2 dni – cena zawiera
opłatę za zakwaterowanie).

KURS “ PAZDZIERNIKOWY” DLA NASTOLATKÓW

Podczas kursu październikowego szkoła oferuje szeroką gamę wieczornych zajęć, ciekawych form spędzania czasu wolnego. Opłata za powyższe formy spędzania czasu wolnego włączona jest w cenę kursu (rodziny goszczące odbierają młodszych uczniów z imprez jeśli te kończą się o późnych porach). Pod koniec kursu uczniowie oraz ich rodzice otrzymują pełen raport oraz certyfikat uczestnictwa na kursie.

– dla najmłodszych studentów w wieku 12-18 lat (10-latkowie tylko z opiekunami),
– odbiór studentów z lotniska w Manchesterze),
– średnio 8 osób w grupie (maksymalnie 14 osób w grupie),
– doskonałe przygotowanie do egzaminów szkolnych,
– bezpłatny sieciowy bilet autobusowy,
– bezpłatny odbiór uczestników z lotniska w Manchesterze,
– bezpłatne wycieczki i uczestnictwo w programie zajęć pozalekcyjnych.

KURSY DLA GRUP ZOORGANIZOWANYCH

Uczestnicy grup otwartych dołączają do uczniów indywidualnych; minimalna grupa: 10 osób, maksymalna grupa: 36 osób. Studenci grup zamkniętych nauczani są w oddzielnych salach lekcyjnych. Szkoła organizuje zamknięte grupy dla 10 lub więcej uczniów.

Kurs składa się z 15 lekcji języka angielskiego plus 10 godzin popołudniowych zajęć związanych z rozrywką lub 7.5 godzin lekcji wieczornych.