Szkoła CAPE TOWN

0
144
4/5 - (1 vote)

Została otwarta w 1993 roku i oferuje uczniom przyjazne, sprzyjające nauce środowisko z pływalnią w samym budynku szkoły!
Szkoła mieści się w obiekcie, który kiedyś był hotelem w Kapsztadzie. Budynek charakteryzuje się więc bogatym i eleganckim wyglądem. Zaledwie kilka minut dzieli nas od pięknych, piaszczystych plaż oraz centrum: pełnego sklepów, restauracji, barów oraz kina.

Szkoła mieści 22 klasy lekcyjne, hol oraz świetlicę. Uczniowie mają wolny dostęp do internetu. Znajduje się tam również bar oraz miejsce na urządzanie grilla. Dodatkowym udogodnieniem są kawiarnie, sklepy oraz banki znajdujące się w odległości kilku minut od szkoły.

Sportowe centrum rozrywki i rekreacji (należące do szkoły) znajduje się tylko 5 minut od głównego budynku szkoły. Oferuje szeroki wybór sportów i innych form rozrywki, np.: tenis stołowy, siatkówkę, hokej a także muzykę i taniec.

Ponadto:

– szkoła czynna jest przez cały rok oferując kursy na wszystkich poziomach zaawansowania i różnorodne ich typy,
– dużym plusem jest zakwaterowanie blisko szkoły,
– szkoła oferuje możliwość rezerwacji wszelkiego rodzaju form rekreacji i rozrywki jak np. safari.

RODZAJE KURSÓW:

– ANGIELSKI OGÓLNY
– ANGIELSKI INTENSYWNY
– ANGIELSKI INTENSYWNY PLUS
– ANGIELSKI BIZNESOWY
– ANGIELSKI NA ZEWNATRZ “ OUT THERE “
– ANGIELSKI NA ZEWNATRZ “ OUT THERE “ 50 PLUS
– KURS DLA NAUCZYCIELI
– KURSY SPECJALISTYCZNE
– KURSY TYPU “ ANGIELSKI PLUS “
– KURSY DLA NASTOLATKOW

ZAKWATEROWANIE:

– pobyt w domu rodziny goszczącej

To popularna forma zakwaterowania, odpowiednia szczególnie dla osób interesujących się miejscowym stylem życia i kulturą, to także szansa na obcowanie z tzw. “żywym angielskim”- mieszkając z rodziną pod jednym dachem mamy najlepszą okazję na kontakt z językiem obcym i zaprzyjaźnienie się z rodziną goszczącą. Warto dodać, że pobyt ” homestay ” ma kilka wariantów: można wybrać rodzinę z dziećmi, bezdzietną, pobyt z samotnym rodzicem lub osobą samotną.

Pobyt w domu rodziny oznacza zwykle branie udziału w codziennym życiu rodziny, częściowe przystosowanie się do trybu życia rodziny itp. Ma to na celu zaprzyjaznienie się z rodziną i uczynienie pobytu jeszcze bardziej atrakcyjnym.

– hotele lub komplex Hill Road (wille wolnostojące)

cieszą się dużym zainteresowaniem. W rezydencji Hill Road do dyspozycji uczniów są wszystkie udogodnienia znajdujące się w budynku. Ponadto, rezydencje są znakomicie usytuowane. Niedaleko znajduje się plaża, wiele atrakcyjnych restauracji i sklepów. Szkoła oferuje pokoje jedno i dwuosobowe, dzielone z innymi współmieszkańcami lub pokoje ze wspólną łazienką. Istnieje także możliwość wyboru własnego, samodzielnego mieszkania (executive residence).

Przeczytaj również:  Bayfront Park

Opcje mieszkań (minimum wiekowe 17 lat):

– pokój jednoosobowy z wbudowaną łazienką (single en -suite rooms),
– pokój jednoosobowy z współdzieloną łazienką (maksymalna liczba uczniów dzielących łazienkę to 3 osoby),
– dostępne są również inne opcje związane z pokojami współdzielonymi.

Do dyspozycji mieszkańców Hill Road są: kuchnia z mikrofalówką, czajnik i lodówka, pokój wspólny z telewizorem i video, przyjemny ogród, możliwość skorzystania z sejfu. Poza tym pływalnia, bar, miejsce na urządzenie grilla (na zewnątrz) oraz świetlica. Powyższe udogodnienia dostępne są dla wszystkich mieszkańców. Hill Road znajduje się zaledwie 5 minut pieszo od centrum.

PLAN ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH ( przykładowy):

– dla dorosłych
Szkoła oferuje różne formy spędzana czasu wolnego: towarzyskie, kulturalne oraz związane ze sportem i rekreacją. Organizowane są popołudniowe oraz wieczorne wycieczki, jak również całodniowe ” wypady ” na weekend (przez cały rok). Doświadczony personel sprawi, że wycieczki będą przyjemne i interesujące. Polecamy safari oraz inne wyprawy, które można zarezerwować w recepcji szkoły.

– dla dzieci i młodzieży
różnorodne formy spędzania czasu wolnego dopasowane specjalnie dla młodszych grup wiekowych: sport, zabawy oraz miejscowe atrakcje (np. Safari; częściowo pokrywa się z programem dla dorosłych).
Więcej informacji na temat programu czasu wolnego u konsultantów RASTA.

DOJAZD:

REJESTRACJA:

Nasz Konsultant pomoże Państwu wypełnić szczegółowy Formularz Zgłoszeniowy w j. angielskim dla Uczestnika Kursu oraz odpowie na wszelkie dodatkowe pytania związane z konkretnym kursem i konkretnym terminem wyjazdu. Prosimy dokładnie zapoznać się i podpisać umowę miedzy Uczestnikiem a Szkołą i dostarczyć ją do naszego Biura.

UBEZPIECZENIE:

– najlepiej jest wykupić ubezpieczenie przed wyjazdem z kraju, jednakże-istnieje również możliwość wykupienia go w Wielkiej Brytanii

ODWOŁANIE:

Powinno być złożone pisemnie. Szczególowe warunki zawarte są w umowie między Uczestnikiem a szkołą.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

KURSY DLA DOROSŁYCH:

ANGIELSKI OGÓLNY

Idealny kurs dla tych, którzy chcieliby wykorzystać czas wolny na poznawanie miasta i lokalnej kultury. Seria dodatkowych opcji dostępna jest bez względu na to czy szukamy kursu bardziej intensywnego, nastawionego na spotkania indywidualne czy też związanego z biznesem. Rozwiązanie to oznacza, że możemy sami zaplanować swój kurs i dopasować go do indywidualnych potrzeb jednocześnie czerpiąc korzyści z programu czasu wolnego.

– ilość tygodni: 2 – 48,
– maksymalna ilość uczniów w klasie: 8,
– ilość lekcji w tygodniu: 20,
– czas trwania 1 lekcji: 50 minut,
– poziomy zaawansowania: wszystkie,
– dzień rozpoczęcia kursu: każdy poniedziałek.