Rockefeller Plaza

0
51
4/5 - (1 vote)

Rockefeller Plaza

Wychodząc z Katedry przeszliśmy na drugą stronę ulicy by za chwilę znaleźć się przy Rockefeller Center Plaza, części słynnego kompleksu 19stu budynków zbudowanych przez rodzinę Rockefeller. Charakterystycznym punktem jest pozłacana rzeźba przedstawiająca Prometeusza, znajdująca się przed 30 Rockefeller Plaza. My, zwiedzając Nowy Jork w październiku, nie mieliśmy szczęścia ujrzenia otwieranego w okresie zimowym lodowiska oraz gigantycznej bożonarodzeniowej choinki, które widział natomiast Kevin wałęsając się samotnie po ulicach Nowego Jorku. Plac, który zimą służy za lodowisko, latem zamienia się w restaurację.

Zaraz obok znajduje się całkiem spory, dwupoziomowy sklep Lego, do którego warto wejść chociaż na chwilę, by przekonać się jak imponujące konstrukcje można stworzyć z małych plastikowych klocków.

Grand Central Terminal

Zaraz potem wróciliśmy na szlak Piątej Alei, by ruszyć na róg Park Avenue i 42giej ulicy i zobaczyć Grand Central Terminal. Stacja nieustannie zatłoczona, nie tylko ze względu na podróżnych. Pełno tu również zwykłych mieszkańców robiących zakupy w licznych sklepach lub jedzących w restauracjach, a także turystów, których przyciąga imponująca architektura tego ponad 100letniego budynku. My zwiedzanie terminalu połączyliśmy z krótkim odpoczynkiem – usiedliśmy na schodach głównego holu i zwyczajnie przyglądaliśmy się ludziom.

Przeczytaj również:  Floryda - historia