Szkoła Eastbourne

0
108
4/5 - (1 vote)

Eastbourne to bezpieczne i słoneczne miasto – spora ilość słońca dostępna jest tutaj przez cały rok. Miasto ma ok. 90.000 mieszkańców. Eastbourne znane jest z oszałamiająco malowniczej linii brzegowej i klifów, w pobliżu znajdują się także miejsca o ponad tysiącletniej historii.
Ponadto Eastbourne zaprasza do licznych stylowych centr rozrywki oraz na zakupy. Miejscowe teatry zapraszają na sztuki, balet, operę i różnorodne spektakle oraz pokazy. Kina, rozrywkowe kluby nocne, muzea, galerie sztuki, cudowne parki i ogrody, wszelkie miejskie udogodnienia, centra sportowe, w tym kryte pływalnie (indoor swimming complex), sale gimnastyczne, korty tenisowe, szkoły windsurfingu, kręgielnie i wiele innych, to wszystko znajdziemy właśnie w Eastbourne.

Lokalizacja:
Eastbourne znajduje się 104 km od Londynu, łatwy i szybki dojazd jest z lotniska Heathrow airport. Jest też bezpośrednie, kolejowe połączenie z lotniskiem Gatwick, międzynarodową stacją autobusową London Victoria i portem Newhaven (20 km).

SZKOŁA:

YES ADULT ENGLISH SCHOOL

organizuje kursy językowe dla uczniów z całego świata od 1966 roku. Szkoła składa się z dwóch osobnych budynków: dla dorosłych i dzieci\nastolatków. Szkoły znajdują się tylko 100 metrów od siebie. Dostępne są jednak zarówno osobne grupy dla dzieci i dorosłych, jak i mieszane kursy (dzieci i dorośli) co umożliwia wspólną naukę dla rodziców z dziećmi. Szkoła zaprasza przez cały rok. Usytuowana jest blisko centrum miasta.

Dorosłym uczniom (od 16 do 99 lat), oferujemy szeroką gamę kursów językowych akredytowanych przez British Council. Uniwersytet Międzynarodowych Egzaminów Cambridge akredytuje Program Work Experience, który prowadzi do uzyskania Certyfikatu Uniwersytetu Cambridge lub Certyfikatu Advanced Programu Work Experience.
Doskonale wykwalifikowani i doświadczeni profesorowie pomogą ulepszyć Państwa angielski. Kursy organizowane są w ciągu całego tygodnia (za wyjątkiem weekendów), pod koniec którego uczniowie piszą test lub organizowana jest inna forma sprawdzenia wiadomości. Oprócz tego uczniowie regularnie otrzymują do rozwiązania zadania domowe, korzystają z lekcji indywidualnych, w czasie kursu doskonalą umiejętności pisania, czytania, mówienia. Materiały do nauki są zawarte w cenie kursu, a Certyfikat Ukończenia Kursu oraz Raport o Dokonanych Postępach każdy uczeń otrzymuje w dniu ukończenia kursu.

RODZAJE KURSÓW:

– ANGIELSKI OGÓLNY (wiek uczestnika: min 16 lat)
– KURS JĘZYKA PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINU WSTĘPNEGO NA BRYTYJSKĄ UCZELNIĘ
– KURS “FAST TRACK”
– KURS W TRYBIE INDYWIDUALNYM
– KURS “CLUB 50”
– KURSY TYPU “RESIDENTIAL” do wyboru:

– Berkshire College
– Bedales College
– Royal Hospital College
– Shiplake College
– Bearwood College
– Reading University
– Teikyo School
– Brighton Collge
– Ardmore College Oxford
– The British School & College Experience
– Year Round College Accomodation & Courses
– English Plus Sport.

– PROGRAMY NASTAWIONE NA ZWIEDZANIE:

Możemy wybierać między: zwiedzaniem Londynu, zwiedzaniem Oxfordu, zwiedzaniem Edynburga, podróżą przez Wielką Brytanię i in. Programy te, to idealna okazja aby poznać brytyjską kulturę. Jest to jednocześnie wspaniała szansa aby oswoić się z używanym na co dzień, “żywym” angielskim.
Zakwaterowanie u rodzin goszczących. Szczegóły rozkładu dni poszczególnych wycieczek oraz preferencji wiekowych u konsultantów RASTA.

– KURSY “HOMESTAY” (kursy z zakwaterowaniem u rodzin goszczących)

Szczegóły u konsultantów RASTA.

SERWIS AKADEMICKI

Bazując na rozwoju umiejętności językowych i umiejętności uczenia się, wykwalifikowani, doświadczeni lektorzy angielskiego (jako języka obcego) efektywnie pomagają studentom ulepszyć angielski. Kursy organizowane są w ciągu całego tygodnia (z wyjątkiem weekendów), pod koniec którego uczniowie piszą test lub organizowana jest inna forma sprawdzenia wiadomości. Oprócz tego uczniowie regularnie otrzymują do rozwiązania zadania domowe, korzystają z lekcji indywidualnych, w czasie kursu doskonalą umiejętności pisania, czytania, mówienia. Materiały do nauki są zawarte w cenie kursu, a Certyfikat Ukończenia Kursu oraz Raport o Dokonanych Postępach każdy uczeń otrzymuje w dniu zakończenia kursu.

SPOSÓB NAUCZANIA

Zapewniamy możliwość uczenia się i praktykowania j. angielskiego w formie efektywnej komunikacji w grupie, wykonywania ćwiczeń (w zależności od opcji) polegających na słuchaniu, mówieniu, pisaniu i czytaniu. Nauczyciele pomagają w opracowaniu odpowiedniej strategii nauczania aby praca między nauczycielem a uczniem była jak najbardziej owocna.

PRZYKŁADOWY PLAN ZAJĘĆ:

Kursy rozpoczynają się w poniedziałki. Długość kursu jest praktycznie niczym nie nieograniczona. Program zajęć jest dopasowany odpowiednio do poziomu umiejętności językowych studenta, jego wymagań i zainteresowań.

Tygodniowy kurs zawiera 20 lekcji lub 32 lekcje. Każda lekcja trwa 45 min. Liczba osób w grupie to 10-12 uczniów (max 14), co umożliwia bezpośredni kontakt z nauczycielem.

ZAKWATEROWANIE:

RODZINY GOSZCZĄCE

– praktyka j. angielskiego w komunikacji z członkami rodziny,
– domy rodzin znajdują się w bliskiej odległości od szkoły,
– uczestnik otrzymuje własny pokój (lub 2-osobowy na życzenie),
– śniadanie i obiadokolacja przygotowana przez rodzinę.

AKADEMIK/HOTEL (szczegóły u konsultantów RASTA).

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH: ( przykładowy):

DODATKOWE ATRAKCJE POZA LEKCJAMI – przez cały rok:

– SOBOTNIE WYCIECZKI (przystępne ceny):
do Londynu, Canterbury oraz do innych miejscowości. Warto odwiedzić atrakcyjne miejsca w pobliżu, np. Zamek Pevensey, Alfriston, oraz The Long Man of Wilmington, Brighton ( można tam zwiedzić np. orientalny Royal Pavilion), historyczne Hastings (ze słynnymi ruinami zamku i jaskiniami) – wszystkie te miejsca są niedaleko Eastbourne.

Przeczytaj również:  Amerykańskie prawo pracy

– ZAJĘCIA POZALEKCYJNE:
Szkoła zaprasza do przytulnej szkolnej kawiarenki, do wypożyczania materiałów do nauki ze szkolnej biblioteki, wieczorami proponuje swoim studentom wspólne oglądanie filmów video, organizuje wspólne wyjścia do pobliskich pubów, night clubów i restauracji, pomaga rezerwować bilety do kin i teatrów oraz udziela studentom wielu przydatnych informacji dotyczących np. zakwaterowania w Londynie i innych miastach podczas weekendu, oraz o różnych możliwych bieżących atrakcjach w mieście (osoba odpowiedzialna za pomoc studentom w tym zakresie to Leisure Manager).

– KORZYSTANIE Z POCZTY ELEKTRONICZNEJ:
wszyscy uczestnicy kursów mogą w szkole bezpłatnie korzystać z poczty elektronicznej – wysyłać i odbierać e-maile.

DODATKOWE INFORMACJE :

– w pierwszym dniu szkoły każdy z uczniów odbywa powitalną rozmowę wprowadzającą i otrzymuje m. in. legitymację szkolną, mapę Eastbourn oraz informuje się na temat szkoły i miasta,
– uczestnicy kursu będą również zachęceni do odbycia pieszej wycieczki po mieście oraz zostaną zaproszeni na przyjęcie powitalne, gdzie będą mogli poznać innych uczniów i porozmawiać o sprawach organizacyjnych i możliwych atrakcjach czasu wolnego z personelem szkoły.

WIZYTY U LEKARZA I DENTYSTY:

– można korzystać z bezpłatnego leczenia w ramach odpowiednika NFZ w Wielkiej Brytanii, jednak może się zdarzyć że trzeba będzie zapłacić za pierwszą konsultację z lekarzem,
– leczenie u stomatologa jest odpłatne.

POMOC:

– 24 godzinny serwis telefoniczny dla wszystkich studentów, którzy potrzebują pomocy, w czasie gdy szkoła jest zamknięta.
– nr tel. szkoły wydrukowany na legitymacji szkolnej studenta.

TRANSFER:

– szkoła może zamówić taksówkę, która odbierze uczestnika z lotniska i zawiezie go bezpośrednio do rodziny goszczącej,
– dla grup można zamowić mini-autobus lub autokar.

PODRÓŻ SAMODZIELNA:

Na lotnisku London Heathrow najlepiej wsiąść do autobusu, który kursuje na lotnisko London Gatwick. Następnie w Gatwick wsiąść do pociągu, który jedzie bezpośrednio do Eastbourne. Podróż pociągiem trwa do ok. 40 minut.

REJESTRACJA:

– należy wpłacić opłatę za kurs co najmniej miesiąc przed wyjazdem,
– wypełnić kartę zgłoszeniową otrzymaną od RASTA.

Nasz Konsultant pomoże Państwu wypełnić szczegółowy Formularz Zgłoszeniowy w j. angielskim dla Uczestnika Kursu oraz odpowie na wszelkie dodatkowe pytania związane z konkretnym kursem i konkretnym terminem wyjazdu. Prosimy dokładnie zapoznać się i podpisać umowę miedzy Uczestnikiem a Szkołą i dostarczyć ją naszej Agencji.

UBEZPIECZENIE:

-najlepiej jest wykupić ubezpieczenie przed wyjazdem z kraju, jednakże-istnieje również możliwość wykupienia go w Wielkiej Brytanii

ODWOŁANIE:

Powinno być złożone pisemnie. Szczegółowe warunki zawarte są w umowie między Uczestnikiem a Szkołą.

Formularz zgłoszeniowy

KURSY DLA DOROSŁYCH:

ANGIELSKI OGÓLNY (wiek uczestnika: min 16 lat)

Przydatny w pracy, podróży, życiu towarzyskim i innych dziedzinach. Nauka od poziomu podstawowego do zaawansowanego polega na praktykowaniu codziennej komunikacji i rozwijaniu umiejętności: pisania, czytania, mówienia, słuchania. Nauczyciele pomogą w zdobyciu pewności i płynności w prowadzeniu konwersacji.

Rodzaje kursów i cena:
Rodzaj kursu Ilość godzin lekcyjnych/tydzień Cena bez zakwaterowania/tydzień
NORMALNY 20 144 £
INTENSYWNY 32 176 £

KURS JĘZYKA PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINU WSTĘPNEGO NA BRYTYJSKĄ UCZELNIĘ

Nauka angielskiego potrzebna do zdania egzaminów wstępnych i do dalszego studiowania. Ćwiczenia w słuchaniu, komunikowaniu się, pisaniu i czytaniu przygotowane pod kątem pytań egzaminacyjnych. Uczeń będzie rozwiązywał dużą ilość zadań domowych, testów. Wiek uczestnika: min. 16 lat.

Długość i cena 2 opcji kursu:

NORMALNY: 20 godzin tygodniowo – 184 funty
co najmniej 2 tygodnie

KURS “FAST TRACK”

Połączenie nauki ogólnego angielskiego z popołudniowymi lekcjami indywidualnymi.
Kurs dla osób ze wymaganiami specjalnymi lub chcących uczęszczać zarówno na zajęcia poranne jak i popołudniowe “one to one” (nauczyciel-uczeń). Osoba chcąca wziąć udział w tym programie najpierw wypełnia kwestionariusz, według którego zostaje ułożony popołudniowy program jej zajęć, który może dotyczyć np. j. angielskiego biznesowego, przygotowującego do egzaminu, itp. Wiek uczestnika: min 16 lat.

Długość i cena kursu:

32 lekcje tygodniowo: 400 funtów,
czas trwania kursu: co najmniej 1 tydzień

KURS W TRYBIE INDYWIDUALNYM

To kurs dla osób o specjalnych wymaganiach, którzy chcą uczęszczać na indywidualne lekcje z nauczycielem, a także rekomendowany dla uczniów początkujących. Uczestnik przed wyjazdem wypełnia specjalny kwestionariusz, według którego przygotowywany jest program zajęć według jego wymagań i oczekiwań. Indywidualne nauczanie może być prowadzone w fomie zajęć porannych (20 godzin tygodniowo) lub mogą być to lekcje “dołączone do różnych kursów”.

Długość i cena kursu:

28 funtów za każdą godzinę lekcyjną (1 godz.= 45 min)
500 funtów za 20 lekcji tygodniowo
czas trwania kursu: co najmniej 1 tydzień

KURS “CLUB 50”

Angielski dla osób powyżej 50 lat: Poranny kurs ogólnego angielskiego połączony z popołudniowym programem wypoczynkowym. Z kursu mogą skorzystać również osoby, które lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, tzn. uczęszczać na kurs poranny, a popołudniami oraz w weekendy korzystać z programu wypoczynkowego dopasowanego do zainteresowań grupy wiekowej. W skład programu wypoczynkowego wchodzą wycieczki związane z poznawaniem angielskiej kultury, m.in. do malowniczego hrabstwa Sussex, gdzie można spróbować smaku tradycyjnej kremowej angielskiej herbaty i zwiedzić okoliczne galerie sztuki.