Yadkin Valley Wine Festival

0
135
5/5 - (1 vote)

Czy wino musi być francuskie czy chociażby kalifornijskie? Północna Karolina udowadnia, że wschodnie wybrzeże też ma wiele do zaoferowania, o czym przekonaliśmy się na Yadkin Valley Wine Festival. Ponad 30 winiarni z najbliższej okolicy promowało swoje wyroby na festiwalu w Elkin.

Stany Zjednoczone a szczególnie Kalifornia są jednym z niekwestionowanych liderów w produkcji wina. Prężnie rozwijający się sektor winny Północnej Karoliny sprawił, że stan znajduje się w rankingu top 5 najczęściej odwiedzanych stanów w celach winno-degustacyjnych. W całym stanie znajduje się 55 niezależnych winiarni, a czego około 40 w Yadkin Valley – dolinie rzeki Yadkin, w której mieszkamy. Co roku, winiarze z całej doliny promują swoje produkty na Yadkin Valley Wine Festival a jesienią na Yadkin Valley Grape Festival, gdzie prezentują swoje zbiory.

35 stopniowy upał nie odstraszył nas jak i tysięcy innych gości w uczestnictwie w degustacji, czyniąc ten weekend wydarzeniem kulturalnym regionu. Wysokiej jakości wina oraz profesjonalna obsługa udowodniła że Północna Karolina ma się czym chwalić i oby więcej regionalnych produktów na półkach sklepowych!

Przeczytaj również:  „Obywatelu, posprzataj śmieci” czyli program Adopt a Highway