Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców

0
114
5/5 - (1 vote)

Chcesz wyjechać za granicę? Uważasz, że zdobycie doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów jest niezbędne? Masz zamiar założyć w przyszłości własną działalność gospodarczą? Jeśli odpowiedziałeś na któreś z tych pytań twierdząco, to koniecznie zapoznaj się z projektem Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców!

Erasmus dla przedsiębiorców to program wymiany finansowany przez Unię Europejską. Udział w nim zapewnia możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego u boku przedsiębiorcy z innego państwa Unii Europejskiej, przez okres od jednego do sześciu miesięcy.

Program skierowany jest przede wszystkim do młodych przedsiębiorców, którzy chcieliby przygotować się do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Źródło: Wikimedia, autor: Employeeperformance

Co zrobić aby wziąć udział w programie Erasmus dla przedsiębiorców?

1. Przygotować swój życiorys, list motywacyjny oraz plan operacyjny swojej firmy.

2. Złożyć wniosek na stronie https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/.

3. Wybrać punkt kontaktowy w swoim państwie.

4. Skontaktować się z przedsiębiorcą przyjmującym za granicą i uzgodnić szczegóły swojego pobytu, np. jego datę, cele i program.

5. Po uzyskaniu akceptacji pobytu podpisać umowę o finansowaniu z lokalnym punktem kontaktowym.

Jeśli jesteś odważny, uparcie dążysz do celu oraz chcesz zapewnić sobie świetlaną przyszłość, to Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców jest programem zaprojektowanym idealnie dla Ciebie!

Więcej na temat staży i praktyk krajowych i zagranicznych znajdziesz na TwojaEuropa.pl

Przeczytaj również:  Miejsce idealne do zwiedzania… Waszyngton D.C.