New Hampshire

0
280
5/5 - (1 vote)

W New Hampshire cenimy możliwość indywidualnego wyboru i wolność. „Żyj wolny lub umrzyj” – to motto naszego stanu traktujemy bardzo po. ważnie. Wielu polityków mówi o nie ingerowaniu państwa w życie obywateli, ale my wcielamy tę myśl w życie. W New Hampshire nie ma podatku! od dochodów osobistych, stanowego podatku od sprzedaży ani stanowego podatku od nieruchomości.

W New Hampshire odbywają się prawybory prezydenckie, dzięki czemu mieszkańcy tego stanu mają ważny głos w polityce kraju. Szczycimy się miasteczkiem artystów McDowell Artist Colony w Peterborough. Stypendia ufundowane na cześć kompozytora i mieszkańca stanu Edwarda McDowella przydzielane są na okres od dwóch tygodni do sześciu miesięcy artystom różnych dziedzin sztuki. W spokojnym otoczeniu wiejskiego krajobrazu artyści mogą realizować tu swoje przedsięwzięcia.

New Hampshire sławne jest z powodu swoich jabłek i syropu klonowego. Jeśli tu będziesz, musisz spróbować naszych specjałów. Wspaniale smakują też razem.

Portsmouth to miasto portowe o bogatej tradycji, które zachowało wiele zabytków swojej oryginalnej architektury, nawet z siedemnastego wieku. To doskonałe miejsce na spędzenie weekendu. Tutaj podpisany został traktat kończący wojnę rosyjsko-japońską z roku 1905.

Ludność: 1 113 915 osób.
Skrót: NH
Stolica: Concord (36 006).
Większe miasta: Manchester (99 567),
Nashua (79 662).
Powierzchnia: 24 044 Km kwadratowych.
Pochodzenie nazwy: Od angielskiego hrabstwa Hampshire.
Rolnictwo: Mleko, siano, jabłka.
Przemysł: Maszynowy, produkcja aparatury naukowej i komputerów.
Ważniejsze firmy: Tyco International.
Podatek od sprzedaży: W New Hampshire nie ma ani podatku od sprzedaży, ani stanowego podatku od dochodu.
Zasoby naturalne: Lasy.
Klimat: Przeciętna temperatura lipca: 20°C.
Przeciętna temperatura stycznia: -7°C.

 

Przeczytaj również:  Rhode Island