Studia za granicą to wyzwanie – trochę o BUWiWM

0
46
5/5 - (1 vote)

Często myślimy, żeby zorganizować wymianę studencką, bo studia za granicą są cennym atutem w cv, ale tak naprawdę nie wiemy, gdzie szukać informacji na temat wymian studenckich.

Czy wszyscy wiedzą, jak wyjechać na studia za granicą?

Dużo studentów deklaruje chęć wyjazdu na studia zagraniczne, lecz stosunkowo mało z nich słyszało o działalności Biura Uznawalności Wykształcenia u Wymiany Studenckiej.

Instytucja od wymiany studenckiej

Myśląc o studiach za granicą warto odwiedzić witrynę Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej. W ramach niego działa Wydział Wymiany Międzynarodowej, który nie tylko koordynuje przyznawanie stypendiów naukowych dla polskich studentów i naukowców, ale także pomaga obcokrajowcom, dla których studia na polskich uniwersytetach to właśnie studia za granicą. : )

Działalność Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej

Wydział Biura nie tylko wystawa opinie różnym projektom, ale przede wszystkim zawiera porozumienia z uczelniami zagranicznymi, a także współpracuje z ambasadami i konsulatami, których misją jest również pomoc Polakom podczas studiów za granicą. Urzędnicy zajmują się również Śródeuropejskim Programem Wymiany Akademickiej „CEEPUS”.

Przeczytaj również:  Michigan