Program MBA powstał w USA na przełomie XIX i XX wieku w Dartmouth College w New Hampshire

0
117
4/5 - (1 vote)

Program MBA powstał w USA na przełomie XIX i XX wieku w Dartmouth College w New Hampshire. Master of Business Administration, bo tak należy rozwinąć skrót, wywodzi się z tradycji studiów podyplomowych.

Obecnie najbardziej prestiżowy program MBA oferuje Harvard School of Business w Bostonie, którego absolwenci osiągają najwyższe zarobki oraz zajmują czołowe stanowiska w administracji państwowej w USA. Obecny prezydent Barrack Obama uzyskał dyplom z Harwardu podobnie jak większość polityków parlamentu USA.

W dzisiejszych czasach program MBA jest oferowany na całym świecie. W Europie pierwsze kursy powstały Wielkiej Brytanii na początku lat sześćdziesiątych, jednak do dnia dzisiejszego najbardziej popularne programy MBA są oferowane w Stanach Zjednoczonych.

Średnie wynagrodzenie absolwentów programu MBA w Polsce wynosi 12 500 złotych miesięcznie. To tylko znikoma kwota w porównaniu do zarobków absolwentów najlepszych uczelni amerykańskich. Statystycznie absolwent Harvard School of Business zarabia 140 tysięcy dolarów rocznie plus premie!

Powyższe statystyki ilustrują wartość posiadania tytułu MBA.

Studia MBA to również możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych, które niejednokrotnie doprowadzają do powstania międzynarodowych korporacji.

Nasza firma specjalizuje się w pozyskiwaniu stypendiów na Amerykańskich uczelniach na programach MBA. Posiadamy akredytacje wielu uczelni, która pozwala na przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu z języka angielskiego, który zastępuje TOEFL exam.

Ponadto ProStudy test center posiada odpowiednią akredytację, która pozwala na pominięcie GMAT exam dla niektórych uczelni przy aplikowaniu na studia MBA. Dokładamy wszelkich starań, aby urzeczywistnić Twoje marzenia!

Wszelkie informacje dotyczące programu MBA mogą Państwo uzyskać kontaktując się z nami pod adresem e-mail:

Od zawsze pasjonowałem się piłką nożną. W czasie 2-go roku studiów w Polsce postanowiłem wyjechać do USA.

Dziś, już jako absolwent amerykańskiej uczelni, jestem dumny ze swojej decyzji.
Przeżyłem niezapomniane chwile na uczelni, zarówno naukowe jak i towarzyskie. Łączyłem swoją pasję sportową z nauką – na co pozwala amerykański system akademicki.

Przeczytaj również:  Iowa

Studiowałem z przekonaniem, że każdy dzień zbliża mnie do kariery zawodowej i przyczynia się do udoskonalania mojego angielskiego. I tak się stało!

Dziś jestem szczęśliwym mieszkańcem Illinois, który odnalazł swoje przeznaczenie i realizuje się zawodowo.