Ober Gatlinburg Amusement Park & Ski Area

0
149
5/5 - (1 vote)

Ober Gatlinburg Amusement Park & Ski Area

Spragnionym widoków lub sportów zimowych polecamy Ober Gatlinburg Amusement Park & Ski Area. Park położony jest wysoko ponad miastem, dostać się tam można samochodem lub nadziemnym tramwajem. Z wagonika który zawiezie nas na górę, roztacza się widok na Great Smoky Mountains. W skład kompleksu wchodzi między innymi stok narciarski z kilkoma trasami zjazdowymi o różnej trudności oraz szkółka narciarska. Można też pośmigać na krytym lodowisku, przejechać się roller coasterem albo zaliczyć snow tubing.

Na obrzeżach miasteczka zlokalizowanych jest też kilka punktów widokowych, do których można podjechać samochodem. Można z nich zaobserwować widok na Gatlinburg i na góry. Jest to świetna (i darmowa) alternatywa dla tramwaju.

Village

Spacerując po mieście zachwyciło nas miejsce o nazwie Village. Zakątek składa się kilku uliczek z urokliwymi domkami jak z francuskiej pocztówki. Znajdują się tu przytulne kawiarnie, cukiernie, sklepy z rękodziełem i pamiątkami. Świetne miejsce na spacer o każdej porze roku.

Pigeon Forge

Tuż obok znajduje się inna turystyczna miejscowość Pigeon Forge. Na tle Gatlinburga wypada raczej tandetnie, dominują tu kolorowe hotele i parki rozrywki. Najbardziej znany z nich, Dollywood swoją nazwę wziął od znanej piosenkarki Country, Dolly Parton, która pochodzi z tych okolic. Do Pigeon Forge warto jednak pojechać, bo można stąd podziwiać ciekawy widok na góry. Co zaskakujące, znajomi którzy polecali nam wycieczke do Gatlinburga, gorąco namawiali do przyjazdu do Pigeon, mówiąc że jest nawet lepszy od Gatlinburga. Po raz kolejny więc możemy się przekonać jak rożne jest poczucie estetyki i podejście do spędzania wolnego czasu pomiędzy Amerykanami i Europejczykami.

Galtlinburg jest chętnie odwiedzany o każdej porze roku ze względu na doskonałą bazę wypadową na szlaki Parku Narodowego, a Great Smoki Mountains jest najczęściej odwiedzanym Parkiem Narodowym w całych Stanach. Dla turystów organizowane są tu również spływy kajakowe i pontonowe rzeką Pigeon. My kolejną wycieczkę, nastawioną na wędrówki, planujemy na wiosnę.

Przeczytaj również:  Charlotte Goes Green czyli dzień św. Patryka w Północnej Karolinie