Filmy i seriale, a nauka języków?

0
43
4/5 - (1 vote)

Temat mógłby się wydawać absurdem – bo jak oglądanie filmów i seriali może wpływać na naukę języka? Wbrew pozorom może wpływać i ten wpływ może być bardzo pozytywny. Oglądając filmy w oryginalnej wersji językowej, ćwiczysz język (jeśli oczywiście znasz już dość dobrze język obcy, w którym dany film jest, w innym wypadku zwyczajnie tylko nic nie zrozumiesz). Dodatkowo, jeśli Twoja zdolność językowa nie jest tak dobra, zastanów się nad oglądaniem filmów i seriali z napisami. Dzięki temu wzrokowo zapamiętasz zapis danych wyrazów, a za pomocą dźwięku zapamiętasz tego wymowę. Dodatkowo, dzięki kontekstowi, zapamiętasz znaczenie poszczególnych słówek. Przy takim myśleniu okazuje się, że zmarnowane godziny przed komputerem wcale nie są zmarnowane, a dobrze spożytkowane.

Nie jest to żaden mit – przypomnij sobie, jak będąc małym, oglądałeś Cartoon Network po angielsku, bo nie było jeszcze kanałów z bajkami w polskiej wersji językowej. Jak wiele słówek wtedy zapamiętałeś? Na pewno więcej, niż w typowych lekcjach angielskiego w przedszkolu czy w podstawówce.

Zatem następnym razem, gdy będziesz rozmyślał, czy warto tracić czas na obejrzenie nowego odcinka serialu, obejrzyj go! Poćwiczysz język. Jeśli nie używasz go na co dzień, to będzie to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Należy przecież dbać o to, co się już posiada, a wiedza jest bezcenna.

Przeczytaj również:  Minnesota